İstanbul Galata Üniversitesi

Kütüphanesi

ABONE OLUNAN VERİ TABANLARI

Oturum Aç
Katalog Tarama

İstanbul Galata Üniversitesi

Kütüphanesi

ABONE OLUNAN VERİ TABANLARI

Oturum Aç
Katalog Tarama

Mendeley, akademik makalelerinizi yazarken referanslarınızı düzenlemek için kullanabileceğiniz ve bilgisayarınızda sanal kütüphanenizi kurup kolayca dokümanlarınıza ulaşabileceğiniz ücretsiz bir platformdur. Mendeley uygulaması hem web üzerinden hem bilgisayarınızdan hem de mobil platformlardan kullanılabilmektedir. Katılımcılar bu platforma kendileri kayıt olabilmektedir. Kullanıcıların, üniversitemizin tarafınıza tanımlanan mail adresini kullanmaları ve kendilerine gelen aktivasyon linkini tıklamaları gerekecektir. Kullanıcılar 100 GB kişisel depolama alanına sahip olacaktır.

Mendeley ile,

  • Veri tabanlarında yapılan tarama sonuçları Mendeley hesabına aktarılabilmektedir. Ön aktarım yapıldıktan sonra tarama sonuçlarından seçili olanlar kullanıcıların kendi kütüphanelerine eklenebilmektedir.
  • Chrome, Mozilla veya benzeri tarayıcılara eklenebilen Mendeley Importer uzantısı sayesinde herhangi bir web adresinde yer alan bir makalenin künye bilgisi otomatik olarak Mendeley hesabına aktarılabilmektedir.
  • Mendeley hesabında klasörler oluşturulabilir ve indirilen materyaller bu klasörlerin içerisine atılabilir. Bu materyallere etiket konup filtrelenebilir ve belge içerisinde arama ve not ekleme yapılabilir.
  • Bilgisayarınızda,araçlar içerisinde yer alan Ms Word eklentisi yüklenerek Word dosyasında istenilen formatta alıntı ve bibliyografi eklenebilir. 8000’den fazla format bulunmaktadır. Mendeley Citation Style Editor ile kendi formatınızı oluşturabilirsiniz.
  • Akademik bir sosyal paylaşım platformuna erişim sağlanabilecektir. Burada yer alan açık veya kapalı gruplara katılabilir, yeni grup oluşturulabilir ve bu gruplarda kaynakça paylaşımı yapılabilirsiniz.

Mendeley erişimi için tıklayınız.

Kullanım kılavuzu

Süre Uzatma

Eser istek

Kütüphaneler Arası Ödünç

Veri Tabanlarına Uzaktan Erişim (VETİS)

Kurumsal Akademik Arşiv

Rehberler – Eğitimler