İstanbul Galata Üniversitesi

Kütüphanesi

KULLANIM KURALLARI

Oturum Aç
Katalog Tarama

İstanbul Galata Üniversitesi

Kütüphanesi

Oturum Aç
Katalog Tarama
KULLANIM KURALLARI

Elektronik kaynaklar, abone olunan veri tabanlarını ve e-kitapları kapsar. Bu kaynaklar EKUAL (ULAKBİM Elektronik Kaynaklar Ulusal Akademik Lisansı) kapsamında ücretsiz olarak erişime açılmaktadır.
Veri tabanları, üniversite içerisinde IP tanımlı kullanılır. Kampüs Dışı Erişim ile üniversite dışından da erişim imkanı mevcuttur.

Elektronik kaynakların kullanımı; 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve abone olunan veri tabanları sağlayıcı kurumlarla yapılan abonelik ve lisans anlaşmaları hükümlerine tabidir. Bu lisans anlaşmalarına göre:

  • Elektronik kaynakların sadece kullanım hakkı verilmiştir. Yayınların tüm mülkiyet hakkı, satıcı ya da üretici firmaya aittir.
  • Veri tabanında bulunan yayınların tamamı veya büyük bölümü ya da kitabın tamamı veya büyük bölümü kopyalanamaz.
  • Elektronik kaynaklar ticari amaçlarla kullanılamaz.
  • Veri tabanlarından sadece İstanbul Galata Üniversitesine mensup akademisyenler, öğrenciler ve idari personel yararlanabilir.
  • İçerik ve bilgilerin elektronik posta listeleri veya adresleri ile dağıtılması yasaktır.

Yapılan anlaşmalardaki kuralların kullanıcılar tarafından ihlal edilmesi, İstanbul Galata Üniversitesi mensuplarının lisanslı elektronik kaynaklara erişimini tehlikeye atmakla birlikte, verilen hizmetin iptal edilmesine ve kurumun cezalandırılmasına neden olabilir. Kütüphane hizmetlerinden yararlanan tüm kütüphane kullanıcıları, telif hakkı yasalarını kabul etmiş sayılır.

Süre Uzatma

Eser istek

Kütüphaneler Arası Ödünç

Veri Tabanlarına Uzaktan Erişim (VETİS)

Kurumsal Akademik Arşiv

Rehberler – Eğitimler