İstanbul Galata Üniversitesi

Kütüphanesi

ABONE OLUNAN VERİ TABANLARI

Oturum Aç
Katalog Tarama

İstanbul Galata Üniversitesi

Kütüphanesi

ABONE OLUNAN VERİ TABANLARI

Oturum Aç
Katalog Tarama

iThenticate

TÜBİTAK Bilim Kurulu’nun 9 Temmuz 2011 tarih ve 199 sayılı kararı gereği, doğrudan akademik yayınların değerlendirilmesi ile ilgili (öğrenci ödevleri hariç) kapsamlı bir akademik içeriğe sahip olan “İThenticate” intihali engelleme programı üniversitemizin erişimine açılmıştır.

iThenticate, akademisyenlerin, hakemlerin ve editörlerin, makale ya da draftları taramalarını sağlar. ULAKBİM tarafından üniversitemizin erişimine açılan iThenticate programını kullanmak isteyen akademik personelin isim, soy isim ve @galata mail adreslerini içeren bilgileri hulya.tekgul@galata.edu.tr  adresine göndermeleri gerekmektedir.

Bilgileriniz kaydedildikten sonra; sistem tarafından gelen (info@ithenticate.com )  e-postanızı kontrol etmeyi unutmayınız.

Kullanıcı adı ve şifrenizi www.iThenticate.com adresindeki “login” alanına yazarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Tanımlama haricindeki kullanıma yönelik diğer bütün işlemler kullanıcı tarafından yapılacaktır.

Ithenticate erişim için tıklayınız

Kullanım kılavuzu (IThenticate Basic User Manual)

Turnitin

Öğrencilerle eğitimcileri aynı platformda buluşturan, tezlerin ve ödevlerin orijinalite kontrollerinin yapılmasını, eğitimcilerin bu belgeleri notlandırmasını sağlayan dünyanın en önde gelen yazılımlarındandır. Turnitin zengin geri bildirim sağlayarak ve intihali önleyerek öğrencilerin yazım yeteneklerini geliştirmektedir. Belirli bir zaman aralığında orijinal yazımı teşvik eder. Günümüz eğitimcileri ve yöneticileri öğrencilerin bilgiyi doğru, düşünerek ve yasal bir şekilde kullanmalarını teşvik etmeye çalışmaktadır. Milyarlarca internet kaynağına erişilebilirlik sayesinde öğrenciler, bir kaynağın tüm paragraflarını bir saniyede kopyalayıp yapıştırabilmektedir.

Turnitin’i kullanmak isteyen akademik personelin isim, soy isim  ve  kurumsal mailini (@galata.edu.tr uzantılı) hulya.tekgul@galata.edu.tr adresine göndermeleri gerekmektedir.

Turnitin erişimi için tıklayınız.

Öğretmenler için kullanım kılavuzu: Türkçe 

Öğretmenler için kullanım kılavuzu:İngilizce

 

Öğrenciler için kullanım kılavuzu: Türkçe

Öğrenciler için kullanım kılavuzu: İngilizce

Süre Uzatma

Eser istek

Kütüphaneler Arası Ödünç

Kampüs Dışı Erişim (VETİS)

Veri tabanları

Etkinlikler ve Eğitimler